Forcat ajrore raportojnë sulme të reja ruse me raketa dhe dron

Mos i humb

Ukraina raportoi sulme të reja me raketa dhe drone ruse gjatë natës.

Forcat ajrore njoftuan sot se vetëm dy nga gjithsej gjashtë raketa u kapën në të gjithë vendin.

Megjithatë, Ukraina ishte në gjendje të përgjonte 11 nga 13 dronët rusë. Sulmet prekën rajonet e Kharkivit, Sumyt dhe Dnipropetrovskut. Shpërthimet u raportuan në Zaporizhia dhe Poltava.

Fillimisht nuk kishte asnjë informacion për viktima të mundshme.

Ndërkohë, media ukrainase raportoi pushtimin e supozuar të dy fshatrave të tjerë pranë Avdiivka nga trupat ruse. Informacioni fillimisht nuk mund të verifikohej në mënyrë të pavarur.

Ushtria ukrainase u detyrua kohët e fundit të braktiste qytetin e shkatërruar plotësisht të Avdiivka në rajonin lindor të Donetskut pas luftimeve të ashpra.

Thirrjet për të rritur ndihmën ushtarake perëndimore për vendin e sulmuar nga Rusia janë bërë gjithashtu më të zhurmshme që atëherë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit