Franca regjistroi sot 5300 raste të reja dhe 53 viktima

Mos i humb

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...

Arrestohen në Rinas dy djem dhe një vajzë, çfarë iu zbulohet nëpër çanta nga kontrollet e shtuara në aeroport

Dy djem dhe një vajzë janë arrestuar në aeroportin e Rinasit, pasi akuzohen për tentativa për kalim të paligjshëm të kufirit me...

Koronavirusi mbërthen sërish botën, Britania e Madhe vendos karantinë për udhëtarët nga Italia

Udhëtarët që mbërrijnë në Britaninë e Madhe nga Italia do të duhet t’i nënshtrohen një karantine dyjavore, për shkak të një ringjalljeje...

E kërcënoi nga Tirana, Erdogan mesazh paralajmërues ministrit grek: Anija e shpimit do të fillojë operacionet në një pus të ri në Detin e...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, i është përgjigjur ministrit të Jashtëm grek, i cili i dërgoi një letër Komisionit Evropian duke i...

Franca regjistroi sot rreth 5300 raste të reja infeksioni, saktësisht 9298 të identifikuar me Covid.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan edhe për 53 viktima.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, totali I rasteve me koronavirus, që prej fillimit të pandemisë është rritur në 458 061 kurse numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 31 338. Gjithashtu janë shëruar edhe më shumë se 91 mijë pacientë

Franca, gjysma e departamenteve shpallen “zona të kuqe”

Mbi gjysma e departamenteve franceze janë shpallur  “zona të kuqe” për shkak të përhapjes së Covid.

Në veçanti, 50 departamente që korrespondojnë me pjesën më të madhe të territorit kombëtar janë deklaruar si “zons me qarkullim aktiv të virusit”, një klasifikim që lejon autoritetet, ndër të tjera, të marrin masa shtesë për të bllokuar përparimin e Covid.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...