Francë, sulm me thikë pranë kishës së Notre-Dame në Nisë, tre të vdekur, një gruaje iu pre koka

Mos i humb

Kuvendi miraton kërkesën e PS, gati ngritja e Komisionit të Posaçëm për hetimin e raportit të Dick Marty

Kuvendi ka miratuar kërkesën e mazhorancës për ngritjen e një Komisioni të Posaçëm Hetimor, që do të hetojë raportin e Dick Marty.

Basha pas takimit me nënat e emigrantëve: Shqipëria është shpopulluar frikshëm, vendit i duhet një qeveri funksionale

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon sërish me një mesazh pas takimit me nënat që kanë fëmijët në emigracion.

Ekzekutohet në Belgjikë 38-vjeçari shqiptar, u qëllua me 8 plumba në zonën e njohur në Bruksel

Një emigrant shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e kaluar në Bruksel. Sipas mediave belge ai u qëllua me 8 plumba...

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Sulm me thike në zonën e kishës së Notre-Dame, në Nisë.

Sipas të dhënave të para, të bëra me dije nga BFM-TV, ka të paktën tre të vdekur dhe 7 të plagosur.

Sipas disa dëshmitarëve një gruaje ju pre koka.

Agresori është ndaluar nga policia dhe është transportuar në spital. ‘Falë policisë autori i sulmit me thikë është ndaluar’ ka shkruan në Twitter bashkiaku Christian Estrosi, duke publikuar edhe foto të ndryshme nga vendi i ngjarjes.

Qytetari i parë, që ka shkuar edhe në vendin e sulmit, u ka kërkuar banorëve të evitojnë zonën e krimit.

Ndër të tjera një minutë heshtje është mbajtur në Asamblenë Kombëtare, ku ndodhej kryeministri francez Jean Castex në momentin e sulmit, i cili shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Të gjithë anëtarët e BE-së do të kenë qasje në vaksinën COVID-19 në të njëjtën kohë

Spahn dhe komisionarja evropiane përgjegjëse për shëndetësinë, Stella Kyriakides, dhanë deklarata për gazetarët pas takimit të mbajtur nëpërmjet internetit me ministrat e...

SHBA, shkon në mbi 277 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 277.021, prej të cilëve 2.635 kanë humbur...

Picë e Pjekur në Tigan – Si Ta Përgatisni Plot Shije Vetë Në Shtëpi

Kjo është një recetë fantastike, me shije të mrekullueshme e mbi të gjitha krejt e shëndetshme. Kjo recetë kërkon...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës jep afatin, vendimi për fatin e qeverisë Hoti merret pas 7 dhjetorit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës sot ka përfunduar mbledhjen e saj për rastin e deputetit Etem Arifi i cili ka qenë i dënuar...

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...