Fuqia e besimit

Mos i humb

Ngjarje e tmerrshme në Austri, e ëma vret tre fëmijët

Një e ngjarja e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Austri, tre vajza të vogla janë gjetur të vdekura, ndërsa policia ka dyshime...

Ndizet debati për laicizmin francez pas vrasjes së mësuesit

Presidenti francez Emmanuel Macron i bëri një nderim të madh mësuesit të vrarë, Samuel Paty gjatë një ceremonie përkujtimore kombëtare të mërkurën...

Çfarë na pret? Deri në 2025-ën… makinat do bëjnë gjysmën e punëve

Gjysma e të gjitha punëve do të bëhet nga makineri deri në 2025-ën, në një tendencë që ka gjasa të përkeqësojë pabarazitë...

Lista Me Ushqimet Më Të Mira Për Pastrimin E Mëlçisë

Mëlçia është një nga organet më jetësorë të organizmit. Mëlçia e një të rrituri të shëndetshëm peshon mbi 1...

Titulli: Fuqia e besimit
Titulli i origjinalit: Snagom vjere do savršenstva duše
Autor: Munir Gavrankapetanoviq
Përkthyes: Mehmet Halimi
Redaktor: Nexhat Ibrahimi
Redaktor gjuhësor: Fatmire Ajdini – Hoxha
Kopertina: Bashkim Mehani
Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu
Shtypi: FocusPrint – Shkup
Për botuesin: Bashkim Avdiu
Botues: Sira – Prishtinë

Dhuratë për përsosmërinë e shpirtit është paqja dhe lumturia absolute në të dy botët. Për ta arritur sukses në këtë rrugë te shenjtë – kërkohet besim, dashuri, vullnet dhe përpjekje. Shumë njerëz ndalen, devijojnë, kurse të lodhurit heqin dorë që në fillim, mirëpo shumë prej tyre ecin me guxim drejt qëllimit të tyre.

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , www.fri.swiss/ ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.