Gjermania regjistron numër rekord të prekurish që nga maji

Mos i humb

Kosova regjistron 130 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, 1 i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

Kolesteroli i Lartë Tek Gratë – Si Ta Kuptoni Dhe Kujdesi Që Duhet Të Tregoni

Ekspertët thonë se akumulimi i kolesterolit në organizëm ndryshon tek burrat dhe gratë. Në rastin e gruas, niveli i...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Gjonaj: Vitin tjetër mbyllet burgu i Zaharisë! 110 të dënuar në regjim të mbikëqyrjes së veçantë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj bëri me dije në Kuvend se vitin tjetër do të mbyllet burgu i Zaharisë për shkak të...

Gjermania regjistroi sot numrin e saj më të lartë të infeksioneve të reja me koronavirus për një periudhë tremujore, tha instituti qeveritar për sëmundjet infektive.

Instituti ”Robert Koch” (RKI) regjistroi 1 045 infeksione të reja brenda 24 orëve të kaluara, hera e parë që nga 7 maji që numri ka arritur në mbi 1 000.

Kulmi i shpërthimit në vend deri më tani ishte në fillim të prillit, kur Gjermania regjistroi më shumë se 6 000 raste shtesë në ditë.

RKI deri më tani ka konfirmuar të paktën 213 067 raste në Gjermani dhe 9 175 vdekje.

Rastet janë duke u rritur gradualisht kudo dhe ekspertët kanë frikë se kjo e bën më të vështirë ruajtjen e kufizimeve rajonale.

Shkollat ​​në 16 lande do të rihapen në javën e ardhshme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.