Gruaja ndërton xhami pas kursimit të pagës së burrit për 30 vjet

Mos i humb

 

Një grua ka ndërtuar një xhami pas tridhjetë viteve të kursimit të pagës së pensionit të bashkëshortit të saj të ndjerë.

Historia u shpërnda në Twitter nga djali i saj, Mohammad Al Harbi, i cili cicëroi me një figurë të nënës së tij në xhami duke thënë: “Sa e madhe je ti, nënë … ajo kurrë nuk e ka gëzuar pagën modeste të daljes në pension të babait tim të ndjerë. “Ajo kaloi 30 vjet duke e ruajtur një rial në një kohë derisa ajo ndërtoi një xhami në emrin e babait tim. “Allahu ja lehtësoftë qëndrimin në varr dhe e shpërbleftë me Xhennet. Të Allahut jemi dhe tek ai do të kthehemi. /Asian image/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit