Holandë: Zbulohet laboratori më i madh i drogës në vend, prodhonte 200 kg kokainë në ditë me vlerë 4.5 milion euro

Mos i humb

Durrës/ Arrestohen dy persona, nën hetim katër të tjerë! Ja për çfarë akuzohen

Durrës – Dy persona janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për vepra të ndryshme penale. Ndërkohë sipas policisë...

5 Ushqimet Më Të Shëndetshme Të Vjeshtës

Vjeshta është stina ideale për shumë fruta, zarzavate peshk, ushqime të nëntokës të cilat mund të na ndihmojnë të humbasim kilogramët e...

“Nisma e Tre Deteve” merr mbështetje nga SHBA

Në vitin 2015, Polonia dhe Kroacia krijuan një lidhje prej dymbëdhjetë vendesh të BE-së midis Detit Baltik, Adriatik dhe Detit të Zi.

Akuzohej për ekzekutimin e ish-policit Arben Bilali, Gjykata e Tiranës pushon çështjen për ‘të fortin’ e ”Myslym Shyrit”

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për Gjergj Cukalin i cili u arrestuar si i dyshuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali.

Policia e Hollandës ka zbuluar një laborator të madh kokaine, pasi organizoi një sulm në një ndërtesë, ku arrestoi të paktën 17 të dyshuar.

“Ky është laboratori më i madh i kokainës i gjetur ndonjëherë në Hollandë”, tha shefi i policisë Andre van Rijn, duke shtuar se mund të prodhonte 150-200 kg kokainë në ditë.

Sipas “BBC, droga e prodhuar në një ditë kishte një vlerë prej 4.5 milion € (5.3 milion $; 4 milion £) deri në 6 milion €.

Këtë vlerësim policia e kishte bazuar në numrin e njerëzve që punonin në laborator, instalimin, madhësinë dhe pajisjet. Oficerët e policisë thanë se janë gjetur 100 kg kokainë.

Ata gjetën gjithashtu 120 ton nga ato që ata e përshkruanin si “material bartës” të drogës. Ajo përshkruhej si veshje me të cilën mbulohej kokaina që shitej.

Shumica e të dyshuarve janë mbajtës të pasaportave kolumbiane.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...