I dënuar për drogë me 6 vite, arrestohet 36-vjeçari në Kapshticë

Mos i humb

Një 36-vjeçar i shpallur në kërkim pasi ëshrë dënuar me 6 vjet burg për prodhim dhe shitje narkotikësh ëshstë arrestuar në Kapshticë.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, bënë ndalimin e shtetasit në kërkim Markel Jani, 36 vjeç, banues në Korçë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendimin e datës 20.05.2019, e ka dënuar këtë shtetas me 6 vite burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Veprimet e mëtejshme do të kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit