I ftohti i pazakontë ngrin ujëvarën e Niagarës, pamje mbresëlënëse

Mos i humb

I ftohti ekstrem që ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës javët e fundit nuk ka kursyer as një nga zonat më të njohura turistike, ujëvarën e Niagarës.

E ndodhur në afërsi të kufirit me Kanadanë, ujëvara më e njohur në botë ka ngrirë thuajse plotësisht. Një shfaqje që përsëritet thuajse çdo vit dhe çdo herë i lë pa frymë spektatorët me fat.

“Skulpturat nga akulli, malet me dëborë dhe ngjyrat që reflektohen, e bëjnë peizazhin vërtetë përrallor.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit