Identifikohen 5 raste me Omicron në Itali

Mos i humb

Identifikohen 5 raste me Omicron në Itali

Italia detyron çdo punonjës të pajiset me certifikatën e vaksinimit

Sipas të dhënave zyrtare të autoriteteve italiane, pesë shtetas të tjerë të vendit kanë rezultuar pozitivë me variantin Omicron të koronavirusit. Gjithsej janë nëntë raste deri më tani.

Ata janë tre fëmijë, një mësuese dhe një ndihmëse shtëpiake, të cilët jetojnë në Caserta, jashtë Napolit.

Sipas mediave italiane, ata janë infektuar nga dy fëmijët e menaxherit të kthyer nga Mozambiku dy javë më parë dhe që konsiderohet “pacienti zero” i këtij varianti në Itali .

Megjithatë, të gjithë kanë simptoma të lehta dhe gjendja e tyre nuk është shkak për shqetësim.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit