Iran, 256 të vdekur dhe mijëra raste të reja me COVID-19

Mos i humb

Ambasadorja Yuri Kim: Kur të ndëshkoni të korruptuarit do fitoni besimin e njerëzve

Shembullin për përparimin në reformën në drejtësi, Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim zgjodhi ta perifrazojë me një ngjitje në mal....

“Po kyçen në vilë dhe thonë hoqëm bajamet”! Braçe mesazh për mbajtjen e maskës: Virusi përhapet si budallallëku ndër politikanë!

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe iu bën thirrje qytetarëve të mbajnë maskën për t’u mbrojtur nga koronavirusi dhe të mos dëgjojnë politikanët, që thonë...

Shërohet Trump, mjeku: Presidenti negativ në testin ndaj COVID-19, ekspertët ngrenë dyshime

Donald Trump ka rezultuar negativ pas bërjes së testit të COVID-19 disa ditë rresht. Lajmin e ka dhënë mjeku i Shtëpisë së...

Ogerta Manastirliu tek Urgjenca Kombëtare: Dyfishojmë ekipet e terrenit, shtojmë dhe 36 autoambulanca të reja

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka vizituar Urgjencën Kombëtar nga ku ka njoftuar se deri në fund të vitit do i shtohen...

Me 256 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur shifrën 29.605.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari, tha se në vend janë shënuar 4.616 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 517.835.

Lari shtoi se 4.671 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe se numri i të shëruarve deri më tani ka arritur në 418.054.

Ajo më tej informoi se deri tani në vend janë kryer gjithsej 4.426.779 teste.

Lari vuri në dukje se 30 nga 31 rajonet në vend janë të përfshira në mesin e rajoneve me alarm “të kuq” dhe të “rrezikshëm”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...

Mëngjeset E Shëndetit – Çfarë Duhet Të Hani Dhe Çfarë Jo

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët...