Ishte prekur me Covid, ndërron jetë në Itali mjeku i njohur Bledi Nini

Mos i humb

Mjeku Bledi Nini ka ndërruar jetë në Itali, pasi kishte shkuar në shtetin fqinj për kurim.

Nini ishte ndër mjekët më të talentuar në vendin tonë, që pasi u infektua, u nis menjëherë për kurim në shtetin fqinj.

Pavarësisht ndihmës së bluzave të bardha, mjeku i njohur nuk mundi të jetojë.

Nini shërbente si mjek ORL në QSUT. Mjekët dhe infermierët janë ndër kategoritë më të prekura nga Covid-19, për shkak se përballen përditë me pandeminë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit