“Kandidatët për Kushtetuesen u publikuan”, ambasadorja e SHBA: KED të veprojë shpejt, gjykata të ngrihet deri në fund të vitit

Mos i humb

Analisti amerikan: Kim Jon-un është vaksinuar kundër Covid-19, ja kush ia siguroi

Kina i ka siguruar një vaksinë eksperimentale kundër COVID-19 liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, dhe familjes se tij, pretendon analisti...

Gënjeu për Iphone/ Italia, gjobë “të çmendur” apple-it

Italia e ka gjobitur Apple-in me 10 milionë euro për shkak të disa pretendimeve të konsideruara si mashtruese nga klientët të cilëve...

Dyshonte se ishte prekur me Covid-19, burri tenton vetëvrasjen, pret damarët në banesën e tij në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Tiranë.  Një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten,...

Greqi, shkalla e transmetimit të Covid-19 ngadalësohet, por rastet aktive ende të shumta

Shkalla e transmetimit të koronavirusit të ri në qendrat e mëdha urbane mbetet e ulët, deklaroi profesori i Shkollës së Mjekësisë të...

Përmes një statusi në Twitter, ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim mbetet vigjilente sa i përket plotësimit të vakancave në sistemin e drejtësisë.

Kim e ka ndalur vëmendjen kësaj here te Gjykata Kushtetuese, duke thënë se tani që Presidenca dhe Kuvendi i publikuan listat e kandidatëve, i takon KED-it të veprojë shpejt dhe të gjykojë kandidatët, me qëllim që Gjykata Kushtetuese të jetë ngritur brenda këtij viti.

STATUSI I PLOTE
Presidenca dhe Parlamenti kanë publikuar listat e tyre përkatëse të kandidatëve për Gjykatën Kushtetues. Ne i duartrokasim ata që iu përgjigjën thirrjes për të shërbyer. Ne inkurajojmë Këshillin e Emërimeve në Drejtësi të veprojë shpejt për të vlerësuar kandidatët. Flamuri i Shqipërisë duhet të ketë Gjykatë Kushtetuese deri në fund të vitit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Tjetër tërmet i fortë në Turqi, lëkundjet zgjasin për 15-20 sekonda

Një tërmet me magnitudë 5.2 është regjistruar sot në Turqi, me epiqendër Gazipaşa-n në Antalia, bën me dije Agjencia për Menaxhimin e...

Të paguajnë të pasurit!/ Argjentina u vë taksë për Covid-in

Argjentina u vendosi një taksë të re njerëzve të saj më të pasur, përmes të ciëls do të mund të paguhen furnizimet...

Sërish rekord viktimash nga koronavirusi, ndërrojnë jetë 19 pacientë, 846 raste të reja infektimi

Vijojnë shifrat rekord të viktimave dhe infektimeve nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24...

COVID-19, Turqia në orë policore gjatë fundjavës

Në Turqi ka hyrë në fuqi bllokimi i plotë për fundjavën, si pjesë e masave për të ndaluar një valë të re...

14 viktima dhe 560 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.620...