Kapet në Turqi anëtarja e një organizate terroriste, e kërkuar me buletin të kuq nga Franca

Mos i humb

FNSH dhe forcat RENEA në ndihmë, ja çfarë thotë policia për vrasjen në Shkodër. Pamjet e para nga vendi i ngjarjes

Policia e Shkodrës konfirmon vrasjen e ndodhur në njësinë Dajç teksa jep informacion zyrtar për ngjarjen. Mësohet se në ndihmë të Policisë...

Bruksel, PE: Forcim i sigurisë së komunikimit në institucionet e BE-së

Parlamenti Europian kërkoi dje një forcim të sigurisë së komunikimit në institucionet europiane, pas ndërhyrjes së një gazetari...

Brenda spitalit Covid-4, mjekët tregojnë ç’ndodh nëse gjendja e pacientëve përkeqësohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, mëngjesin e sotëm e ka nisur duke postuar në rrjetet sociale një video ku tregohen pamjet e...

Rama jep lajmin: Kolaudimi i kalon shtetit, ja risitë lehtësuse për drejtuesit e automjeteve

Kryemistri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka dhënë lajmin se kontrollit teknik të mjeteve rrugore (kolaudimi) tashmë do të kryhet nga shteti....

Në Adana të Turqisë është kapur anëtarja e organizatës terroriste DEASH, Soumaya Raissi, e kërkuar me buletin të kuq nga Franca.

Sipas informacionit të marrë, ekipet e Drejtorisë së Policisë në provincën e Adanas kanë përcaktuar se anëtarja e organizatës terroriste DEASH, Soumaya Raissi (30) ka arritur në qytet.

Ekipet e kanë arrestuar anëtaren e organizatës terroriste me origjinë nga Tunizia me letërnjoftim të rremë të Sirisë.

Raissi, për të cilën autoritetet franceze thanë se është “e rrezikshme”, u dërgua në Drejtorinë e Policisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lufta ndaj COVID-19, Gjermania zgjat kufizimet, Austria dhe Spanja planifikojnë t’i lehtësojnë ato

Në përpjekje për të mbajtur nën kontroll valën e re të infeksioneve me Covid-19, Gjermania vendosi që masat kufizuese të vijojnë të...

COVID-19/ Zinxhiri ndërkombëtar i furnizimit me vaksina, pre e spiunazhit kibernetik

Zinxhiri ndërkombëtar i furnizimit me vaksina është shënjestruar nga spiunazhi kibernetik, bën të ditur korporata ndërkombëtare e pajisjeve të biznesit IBM.  Kompania...

Grabitet banesa në Tiranë, morën biizhuteri e sende me vlerë. Ja sa para vodhën hajdutët

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona në orët e fundit, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Uniformat...

Ushqimet e Darkës Që Ju Fryjnë Pa E Ditur

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës.

Shpërthim në një depo në Britani: Rregjistrohen disa të lënduar, ende nuk ka viktima të konfirmuara

Shërbimet e urgjencës kanë konfirmuar se ka pasur një numër të madh të lënduarish në një shpërthim në një depo në Bristol...