“Këtë vit nderojmë ata që humbën betejën kundër COVID-19”, Soreca uron festat e nëntorit: BE pranë popullit shqiptar

Mos i humb

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka uruar shqiptarët me rastin e festave të nëntorit, teksa nderimi i tij shkon për shqiptarët që humbën jetën nga COVID-19 dhe për sakrificën e mjekëve dhe infermierëve shqiptarë.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri🇦🇱! Këtë vit ne u bëjmë nderime shqiptarëve që humbën betejën e tyre kundër # COVID19 dhe sakrificës së mjekëve dhe infermierëve shqiptarë që janë në vijën e frontit çdo ditë. #EU 🇪🇺 qëndron pranë popullit shqiptar🇦🇱. # Më të fortë së bashku”, shkruan ambasadori Soreca.

Luigi

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit