Këto fruta dhe perime nuk duhet t’i ruani kurrë së bashku

Mos i humb

Shumë shpesh vendosim në frigorifer fruta dhe perime që nuk përshtaten.

A e dini, për shembull, se nëse dëshironi që avokado të zgjasë më gjatë, nuk duhet ta vendosni kurrë pranë bananeve?

Kjo vlen edhe për frutat e tjera, ndërsa ka edhe disa perime që kanë nevojë për ruajtje të veçantë.

Shikoni më poshtë:

Mollët nuk ruhen kurrë me portokall. Duhet t’i vendosni në vende të ndryshme.

Kastravecat ruhen vetëm në frigorifer.

I vendosim ne frigorifer ne vende te ndryshme.

Gjithashtu, është gabim të mbani patate dhe qepë në të njëjtën shportë. Duhet t’i vini gjithmonë në vende të ndara.

Domatet e “urrejnë” frigoriferin. Duhet t’i mbani në një vend tjetër të posaçëm dhe jo në frigorifer.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit