Këto janë 30 lojërat që do të vijnë me Xbox Series X

Mos i humb

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Rindërtimi/ PD: Bashkia e Tiranës ndërton 2.4 milionë euro godinë të re për Tatimet me paratë e njerëzve që kanë mbetur pa shtëpi

PD ka denoncuar sot përmes anëtarit të Këshillit Kombëtar, Akil Kraja një tjetër skandal sipas saj që po ndodh me fondin e...

Mish Qengji me Kos dhe Hudhra – Receta Plot Vlera dhe Shije Unike

Kjo është një recetë e thjeshtë por fantastike si në shije ashtu edhe vlera ushqyese. AgroWeb.org ju sjellë recetën...

“Shqiponjat” neutralizojnë shkodranin me precedent kriminal, qarkullonte me armë zjarri të mbushur gati për qitje

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin “KOMANI”, duke arrestuar një 50-vjeçar me precedent kriminal dhe sekuestruar jë armë zjarri pistoletë me një...

Microsoft ka publikuar një listë të lojërave që janë optimizuar për t’u lansuar për Xbox Series X dhe Series S.

Zakonisht vetëm një pjesë e vogël e lojërave janë në dispozicion kur lëshohet një tastierë e re.

Por është ndryshe me Xbox Series X dhe Series S: Do të ketë 30 lojëra nga 10 nëntori.

Kjo është e mundur sepse arkitektura e Xbox One e mëparshme dhe e konsolave ​​të reja të Serisë Xbox është shumë e ngjashme.

Prandaj, lojërat nuk janë vetëm lojëra të reja, por kryesisht lojëra që janë lëshuar tashmë dhe që janë optimizuar për pajisjen e re.

Njëzet nga këto lojëra mbështesin Smart Delievery.

Nëse këto lojëra janë blerë tashmë për Xbox One, mund të shkarkoni versionin e optimizuar në Xbox Series X pa qenë nevoja t’i blini përsëri.

Këtu janë 30 lojërat e fillimit të disponueshme nga lëshimi i konzollës më 10 nëntor:

• Assassin’s Creed Valhalla (Smart Delivery)
• Borderlands 3 (Smart Delivery)
• Bright Memory 1.0
• Cuisine Royale (Smart Delivery)
• Dead by Daylight (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Devil May Cry 5: Special Edition
• DIRT 5 (Smart Delivery)
• Enlisted
• Evergate
• The Falconeer (Smart Delivery)
• Fortnite
• Forza Horizon 4 (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Gears 5 (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Gears Tactics (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Grounded (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• King Oddball (Smart Delivery)
• Maneater (Smart Delivery)
• Manifold Garden (Smart Delivery)
• NBA 2K21
• Observer: System Redux
• Ori and the Will of the Wisps (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Planet Coaster (Smart Delivery)
• Sea of Thieves (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• Tetris Effect: Connected (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• The Touryst (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
• War Thunder (Smart Delivery)
• Warhammer: Chaosbane Slayer Edition
• Watch Dogs: Legion (Smart Delivery)
• WRC 9 FIA World Rally Championship (Smart Delivery)
• Yakuza: Like a Dragon (Smart Delivery)
• Yes, Your Grace (Smart Delivery).

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Covid-19 në Gjykatën e Lezhës, pezullohet pjesërisht puna

Covid-19 ka prekur edhe punën e gjykatave. Së fundi gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka pezulluar pjesërisht punën pasi covid 19 ka...

Kosova regjistron 14 viktima dhe 555 të infektuar me koronavirus në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të mërkurën 555 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,340 mostrave.

Lleshaj njofton hapjen e 6 zyrave të reja të aplikimit për dokumente biometrike jashtë Shqipërisë. Ja çfarë duhet të dini

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte sot për inspektim në zyrën e aplikimit për dokumente biometrike, në Njësinë Administrative nr. 6, Kombinat.

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Batuta dhe debate te “Siguria”, Murrizi i kthehet Felajt dhe zbulon përvojën: Pusho se mezi e kalove Covid-in! Si e fitova gjyqin me policinë

Komisioni i Sigurisë, i mbledhur për të diskutuar “Ligjin për armët”, është shoqëruar me debate dhe batuta mes deputetëve.