Kosova blen oksigjen nga Serbia

Mos i humb

Kokë” e një bande kriminale, arrestohet fieraku i rrezikshëm me 4 emra, i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e policisë. Policia e Fierit në bashkëpunim me...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

“Nisma e Tre Deteve” merr mbështetje nga SHBA

Në vitin 2015, Polonia dhe Kroacia krijuan një lidhje prej dymbëdhjetë vendesh të BE-së midis Detit Baltik, Adriatik dhe Detit të Zi.

“Inceneratorin e marrim në 2021”/Bashkia e Elbasanit: Asgjëson mbetjet tona pa pagesë prej vitit 2016

Në një deklaratë të saj, shoqëruar edhe me dokumentacionin përkatës, Bashkia e Elbasanit deklaroi se që prej vitit 2016 depoziton mbetjet urbane...

Kur do  të ndahemi prej ksaj serbie! Këta pushtetarë le që shkelin mbi gjakun e dëshmorve por edhe neve të gjallëve na poshtrojnë. Pse e bëjnë këtë? Këtë bëjnë se nuk kan frikë as nga Zoti as nga ne populli.Nga ne populli e kan vrejtë se na mashtrojnë qysh të dojnë vetëm një muj ditë në fushatë zgjedhore me gënjeshtra dhe premtime. Kur ne populli të jemi për ndryshime të çdo qeverisje të keqe atëher edhe këta do të ndryshojnë qasjen, deri atëher nuk na mbetet tjetër vetëm rënkimet, fyrjet dhe mallkimet , ndërsa këta pushtetar vec janë bërë imun ndaj tyre🤔   

Sot nëpërmjet terminalit doganor në Mitrovicë, kanë hyrë disa bombola të oksigjenit nga Serbia.


Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci, i cili ka thënë se ka bombola oksigjeni nga Serbia e po ashtu edhe nga vendet e tjera, ndërkaq ka thënë se nuk e di se sa është sasia e tyre.

“Origjina është e Serbisë, kanë hyrë nuk kanë ndonjë ndalesë. Sasinë nuk e di, por ka edhe origjina të tjera të oksigjenit, mirëpo një sasi është e Serbisë. Oksigjeni ka nis të vijë që një javë, pra kemi pas dërgesa këtë javën e fundit.

Kujtojmë se qeveria Kurti ishte akuzuar jo pak për pranimin e testeve për coronavirus nga Serbia, ku të gjitha partitë një zëri deklaronin se me këtë rast ishte poshtëruar Kosova.

Ish-kryeministri Kurti ishte arsyetuar duke thënë se nëse Kosova nuk do të pranonte këto teste do të akuzohej për sjellje iracionale dhe politizim të një gjesti i cili sipas tij nuk ishte i tillë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...