Kosovë janë mbi 1 mijë e 441 raste aktive me COVID-19

Mos i humb

“Një udhëtim 10 mijë euro”, PD: Xhaçka përdori helikopterin e ministrisë për fushatën e PS në Dibër. Të japë dorëheqjen!

Përmes ish-deputetes Albana Vokshi, PD akuzoi sot ministren Olta Xhaçka se përdori helikopterin e ministrisë për fushatën e PS në Dibër.

Mënyrat e duhura për kurimin e refluksit të stomakut pa ilaçe

Dhimbjet dhe djegiet e stomakut shpesh janë pasoja të një sëmundje të fshehur të stomakut. Quhet acidi refluks dhe është shumë i...

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...

A e vrasin koronavirusin shpëlarësit e gojës? Ja çfarë thotë studimi i ri

Një studim i ri shkencor, ka treguar se shpëlarja e gojës, mund të çrrënjosë koronavirusin brenda 30 sekondave nga ekspozimi ndaj tij...

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën rastet e para të të infektuarve me COVID-19, numri i rasteve pozitive është 15 mijë e 620 raste, ndërsa aktive janë 1 mijë e 441.

Derisa nga infektimi me virusin korona u shëruan 13 mijë e 554 persona, janë 625 raste të cilët kanë vdekur shkak i infektimit me COVID-19.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 580 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 46 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Numri total i rasteve pozitive është 15.620 raste nga 67.874 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 62 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.554 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.441”, bëhet e ditur në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK).

Rastet pozitive janë nga komuna e Gjilanit 6 raste, komuna e Podujevës 6 raste, komuna e Pejës 5 raste, komuna e Prishtinës 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 4 raste, komuna e Deçanit 3 raste, komuna e Istogut 3 raste, komuna e Drenasit 2 raste, komuna e Ferizajt 2 raste, komuna e Gjakovës 2 raste, komuna e Obiliqit 2 raste, komuna e Shtimes 2 raste dhe me nga një rast Dragash, Malishevë, Prizren dhe Viti.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...