Greqia zgjat masat kufizuese ndaj COVID-19: Kufiri me Shqipërinë mbyllur deri më 12 tetor

Mos i humb

Çfarë Ndodh Nëse Hani Hudhër Me Stomak Bosh

Kur mendon për ushqimet që duhen ngrënë me stomak bosh, hudhra është e fundit që të vjen ndër mend.

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

PD sulmon Ramën/ “Klientelizëm, luks e braktisje”, Teliti: 5 problemet e projektbuxhetit 2021

Drejtori i kabinetit dhe eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti në një dalje publike nga selia blu lëshoi akuza në drejtim...

Sërish shifra të larta, 6 të vdekur dhe 275 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Sërish shifra të larta të rasteve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se përgjatë 24 orëve të fundit 6...

Situata e përkeqësuar në Athinë me COVID-19 ka detyruar qeverinë greke të zgjasë masat kufizuese duke mbajtur mbyllur kufirin edhe për 12 ditë me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë me të cilat Greqia kufizohet me rrugë tokësore.

Masa do të jetë e vlefshme deri më 12 tetor teksa në Greqi probleme ka vetëm rajoni i Atikës, dhe shpërthimet e infektimeve nga COVID-19 janë në kryeqytet, Athinë.

Por duket se kjo ka prekur edhe Shqipërinë, teksa do të vijojë rregulli i mëparshëm me 300 qytetarë që lejohen të kalojnë nga Kapshtica brenda 24 orëve dhe 750 nga Kakavija, me test negativ PCR për COVID-19, vërtetim të përkthyer dhe formularin PFL grek.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...