Kosovë janë vendosur 562 gjoba për 24 orë për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Mos i humb

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Basha: Njerëzit, pamundësi për të siguruar ushqimin bazë. Pas 25 prillit, ndihmë financiare për çdo biznes e familje

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në një biznes të produkteve bazë të konsumit në Tiranë, nga ku solli një panoramë të...

Ushtria e Azerbajxhanit vendos flamurin në rajonin e çliruar Kalbajar

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit publikoi pamjet nga rajoni, i cili u pastrua nga forcat e armatosura armene më 25 nëntor, sipas...

U kapën pa maskë, ndëshkohen me gjoba 512 qytetarë, 5 prej tyre shoqërohen në polici

Policia e Shtetit ka ndëshkuar me masë administrative 512 qytetarë që u konstatuan pa maskat mbrojtëse gjatë 24 orëve të fundit.

Numër i lartë i gjobave ditore për shkelje të ligjit antiCOVID-19.

Gjatë së mërkurës Policia e Kosovës ka shqiptuar 562 gjoba në bazë të ligjit COVID-19.

Ndërkaq 45 aksidente kanë ndodhur gjatë kësaj kohe, 19 me të lënduar dhe 26 me dëme materiale.

Policia ka shqiptuar 1160 tiketa në trafik.

Njoftohet se 27 persona janë arrestuar, 16 janë dërguar në mbajtje dhe tre në vuajte të dënimit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...