Kur “skadojnë” jastëkët e gjumit

Mos i humb

“Shqipëria investon më pak se askush për kujdesin shëndetësor”, Basha: Edi Rama e la në baltë Shqipërinë. Boll më!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një grafik, ku tregohet se Shqipëria është ndër vendet europiane që investojnë më pak...

Itali, policia arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ”Camorra”. Të arrestuarit...

Shkencëtarët gjermanë zbulojnë shenjën paralajmëruese të formës më të rëndë të Covid-19, ja cila është

Studiuesit kanë identifikuar qeliza të pazhvilluara të gjakut që mund të sinjalizojnë ndërlikimet e koagulimit tek të infektuarit me COVID-19. Rastet për...

Putin mesazh urimi Metës për festën kombëtare: Zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t`u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin iu ka dërguar nga një mesazh urimi Presidentit të Republikës Ilir Meta me rastin e festës së...

Shumë sende shtëpiake kanë nevojë për zëvendësim për një moment të caktuar, por ne zakonisht e neglizhojmë ta bëjmë këtë gjë në kohën e duhur.

Ndryshimi i sendeve personale si jastëkët është thelbësore për një higjienë të mirë dhe duhet të bëhet rregullisht nga sa mund të mendojmë.

Pra, kur bëhet fjalë për jastëkun në të cilin flemë, ka shumë që jo vetëm që e mbajnë për vite, por nuk e lajnë shpesh. Megjithatë, ekspertët thonë se jastëkët e bërë nga materiale që nuk lahen, siç tregohet në etiketa, kanë një datë të skadencës dhe duhet të zëvendësohen çdo vit.

Fjetja në jastëkët e përdorur plot pluhur dhe marimangat mund të shkaktojë puçrra, ekzema, alergji apo edhe të përkeqësojnë sulmet e astmës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kek Bakllava me Shurup Mjalti dhe Arra – Shije Mahnitëse

Përgatitja e bakllavasë është një proçes shumë i dashur dhe i komplikuar njëkohësisht në përgatitje për çdo amvisë. Shija...

Lufta ndaj COVID-19, Gjermania zgjat kufizimet, Austria dhe Spanja planifikojnë t’i lehtësojnë ato

Në përpjekje për të mbajtur nën kontroll valën e re të infeksioneve me Covid-19, Gjermania vendosi që masat kufizuese të vijojnë të...

COVID-19/ Zinxhiri ndërkombëtar i furnizimit me vaksina, pre e spiunazhit kibernetik

Zinxhiri ndërkombëtar i furnizimit me vaksina është shënjestruar nga spiunazhi kibernetik, bën të ditur korporata ndërkombëtare e pajisjeve të biznesit IBM.  Kompania...

Grabitet banesa në Tiranë, morën biizhuteri e sende me vlerë. Ja sa para vodhën hajdutët

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona në orët e fundit, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Uniformat...

Ushqimet e Darkës Që Ju Fryjnë Pa E Ditur

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës.