Ky qytet ka formën e një njeriu

Mos i humb

Një qytet i vogël italian është fotografuar nga lart, duke zbuluar formën e tij që ka një ngjashmëri të çuditshme me një person. Centuripe, i ndodhur në ishullin e Siçilisë, është fotografuar nga ajri nga një dron, duke zbuluar formën e tij me pesë cepa.

Centuripe, a small town on the island of Sicily, was photographed from the air by a drone, revealing its five-pointed shape (pictured)

32-vjeçari Pio Andrea Peri zbuloi për herë të parë formën njerëzore të qytetit kur shikonte vendin në Google Earth. Forma e këtij vendi është krahasuar me shumë gjëra, duke përfshirë një person, një yll me pesë cepa, një dallëndyshe me krahë të hapur dhe Njeriun Vitruvian të Leonardo Da Vinçit.

The shape of the town has been likened to many things, including a person, a five-pointed star, a swallow with spread wings and Leonardo Da Vinci's Vitruvian Man

Man City: The aerial pictures reveal four longer stretches of buildings jetting off in different directions - like limbs - and a shorter fifth one that makes up the 'head'

/abcnews.al

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit