Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Mos i humb

Një vit pas tërmetit hetimet me “hapin e breshkës”, lirohen 50 të arrestuarit. Ja personi i vetëm pas hekurave

Mbushet sot plot një vit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019, ku për 31 sekonda dhjetëra banesa në Durrës, Thumanë e...

Erdoğan: Turqia mund t’i shtojë masat kundër virusit nëse është e nevojshme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se vendi i tij mund të marrë masa të mëtejme për të ndaluar përhapjen e...

Argjentinë, tërmet me magnitudë 6.2 në kufi me Kilin

Një tërmet i fuqishme me magnitudë 6.2 është regjistruar në Agjentinë, në kufirin verior me Kilin. Sipas të dhënave...

Bota shënon Ditën e AIDS-it, në kohën e pandemisë së koronavirusit

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it është duke u shënuar më 1 dhjetor, në kohën kur një pandemi krejt tjetër ka përfshirë botën.

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e shijshëm e të shëndetshëm të pulës, salcë të freskët domate dhe erëza aromatike.

Lazanja Me Mish Pule, Erëza Dhe Krem Djathi

Një arsye tjetër përse kjo recetë rekomandohet për amvisat është se nuk ka shumë mund dhe nuk ha shumë kohë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle vaj ulliri

2 fileto pule të prera në copa

1 qepë të grirë hollë

1 thelb hudhër të prerë hollë

Gjysmë luge rigon të thatë

Një majë luge çaji spec djegës pluhur

1 lugë e gjysmë salcë domate

400 gramë domate të prera në copa të vogla

4 peta lazanje

Përbërësit për salcën e djathit:

20 gramë gjalpë të butë

20 gramë miell shumë-përdorimësh

200 ml qumësht të skremuar

80 gramë djathë kaçkavall të grirë

Gjysmë luge çaji mustardë.

Përgatitja:

Ndizeni furrën në 180-200 gradë dhe ndërkohë vendosni një tigan në zjarr.

Ngroheni vajin e ullirit dhe më pas kaurdisni copat e mishit të pulës.

Pas kaurdisjes lërini mënjanë dhe vazhdoni me tiganisjen e qepës dhe hudhrës për 5 minuta.

Shtoni rigonin, specin djegës, domatet dhe salcën e tyre dhe më pas kur të ketë avulluar pak uji shtoni pulën.

Lërini të ziejnë së bashku për pesë minuta dhe hiqeni nga zjarri.

Për salcën, rekomandohet që të shkrini gjalpin në një tigan të pastër dhe më pas shtoni miellin.

Gradualisht shtoni qumështin duke e përzier vazhdimisht që të shmangni kokrrizat.

Kur qulli të ketë marrë valë hiqeni nga zjarri dhe sipër tij shtoni djathin kaçkavall dhe mustardën.

Në tavë shtroni petat e lazanjës dhe mbushjen. Vendosni dy petat e mbetura dhe sipër tyre, salcën e djathit.

Futeni tavën në furrë dhe piqeni për 20 minuta ose deri sa sipërfaqja e lazanjës të marrë ngjyrë të artë.

Lazanjën mund ta ruani në ngrirje për 1-3 muaj ose në frigorifer për disa ditë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Të gjithë anëtarët e BE-së do të kenë qasje në vaksinën COVID-19 në të njëjtën kohë

Spahn dhe komisionarja evropiane përgjegjëse për shëndetësinë, Stella Kyriakides, dhanë deklarata për gazetarët pas takimit të mbajtur nëpërmjet internetit me ministrat e...

SHBA, shkon në mbi 277 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 277.021, prej të cilëve 2.635 kanë humbur...

Picë e Pjekur në Tigan – Si Ta Përgatisni Plot Shije Vetë Në Shtëpi

Kjo është një recetë fantastike, me shije të mrekullueshme e mbi të gjitha krejt e shëndetshme. Kjo recetë kërkon...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës jep afatin, vendimi për fatin e qeverisë Hoti merret pas 7 dhjetorit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës sot ka përfunduar mbledhjen e saj për rastin e deputetit Etem Arifi i cili ka qenë i dënuar...

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...