Lidhjet e trenave midis Zvicrës dhe Parisit do të zvogëlohen

Mos i humb

Dyshime se babai i saj u përfshi në vjedhjen e 2 milionëve, Këshilltarja e Balajt e pranon shkarkimin

Ish-këshilltarja e zv. kryeministrës, Albulena Balaj, Hajrie Gashi, ka reaguar pas shkarkimit nga detyra. Gashi e ka pranuar vendimin...

“Nuk pranojmë të shkojmë në Vaqarr”, ankohen banorët e dëmtuar nga tërmeti në Kombinat, Kryemadhi: Nuk do i lejoj! Unë besoj në Zot…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte sot pranë banorëve të Kombinatit të cilët ankohen për shkak të dëmtimeve të tërmetit të 26...

Shqipëri : Sërisht numri i të infektuarve nga covid-19 është i rritur, janë regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24...

Ministria e Shëndetësisë njofton se jane regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit.

Ia bllokoi OFL, GJKKO i kthen automjetin e blinduar të ish-kreut të bandës së Durrësit, Lulzim Berisha

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka liruar automjetin e blinduar të ish-kreut të Bandës së Durrësit, Lulzim Berisha.

Lidhjet ditore midis Gjenevës dhe kryeqytetit francez do të zvogëlohen duke filluar të hënën, 28 shtator. TGV Lyria, një tren me shpejtësi të lartë që operohet bashkërisht nga Hekurudhat Federale Zvicerane (SBB) dhe Kompania Kombëtare e Hekurudhave Franceze (SNCF) po zvogëlon numrin e lidhjeve hekurudhore midis Zvicrës dhe Francës, shkruan the local.

Vendimi u mor sepse udhëtarët nga nëntë rajone franceze, përfshirë Île-de-France ku ndodhet Parisi, i nënshtrohen një karantine 10-ditore me të hyrë në Zvicër. Shërbimet nga stacioni Cornavin i Gjenevës në Gare de Lyon të Parisit do të reduktohen nga shtatë në katër vajtje-ardhje çdo ditë. Nga Cyrihu, do të ketë katër trena në të dy drejtimet në vend të pesë.

Sidoqoftë, lidhjet e përditshme midis Lozanës dhe Parisit përmes Dijon mbeten të pandryshuara me tre vajtje-ardhje. Të gjitha biletat e blera për trenat e anuluar deri më 1 nëntor mund të ndryshohen ose të rimbursohen falas.

Ndërsa disa nga shërbimet midis Zvicrës dhe Francës janë pezulluar, SBB njoftoi se lidhjet e natës që lidhin Zvicrën me destinacionet kryesore në Holandë, Spanjë dhe Itali do të zgjerohen nga gjashtë në 10 linja duke filluar në 2021.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Covid-19 hyn në KPK, pozitiv një komisioner, pritet përgjigja e tamponit për 11 të tjerë

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar me koronavirus. Duke marrë shkas nga rasti në...

Musaka me Presh dhe Krem Qumështi – Shije Speciale

Kuzhina shqiptare është fantastike në shijet e larmishme që ofron. Receta të ëmbla dhe të kripura, shije plota e...

Jakup Krasniqi e pranon: Dy personat në arrati për 2 milionët e Thesarit janë anëtarë të Nismas

Kosova para dy ditësh është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër...

COVID-19/ Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19.

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...