Indonezi, 20 të lënduar gjatë përmbytjeve

Mos i humb

Trump: Ndalëm luftën 400-vjeçare mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Amerikës, Donald Trump në një tubim që e ka mbajtur në Nebraska, ka përmendur edhe njëherë dialogun Kosovë-Serbi.

Iran, shkon në mbi 34 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 399 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur...

Trump: Kryesoj në shtetet e lëkundura; anketat janë gabim

Presidenti Trump tha të mërkurën në komente për shtyp se gëzon mbështetje shumë më të madhe në shtetet e lëkundura se ç’tregojnë...

Zgjidhja ideale me çfarë mund të zëvendësoni kafenë

Pa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa...

Reshjet e dendura të shiut në Indonezi kanë shkaktuar përmbytje në shumë pjesë të këtij vendi, ndërsa si pasojë e motit të keq janë lënduar së paku 20 persona.

Drejtoria për Menaxhim të Katastrofave (BNPB) njoftoi se reshjet e dendura që prej mbrëmë janë të pranishme në Sukabumi dhe Xhakartë, shkaktuan përmbytje.

Gjatë përmbytjeve në Sukabumi janë lënduar së paku 20 persona, ndërsa tre janë zhdukur, theksuan zyrtarët lokalë të cilët shtuan se janë evakuuar së paku 210 familje, shtëpitë e të cilëve kanë pësuar dëme.

Theksuan se në Sukabumi dëme kanë ngjarë në një faltore dhe dhjetë ura, ndërsa gjurmojnë për të zhdukurit.

Përmbytjet përfshinë edhe Xhakartën, ku nga kushtet e motit janë prekur 49 vendbanime, ndërsa sasia e madhe e ujit nëpër rrugë ka ndërlikuar komunikacionin.

Gjatë përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut në fillim të vitit që ka goditur Indonezinë kanë vdekur më shumë se 60 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...