Lukashenko i ‘pavdekshëm’, betohet për herë të 6-të si President i Bjellorusisë, ceremonia në fshehtësi pa asnjë njoftim

Mos i humb

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini më pak se 6 orë

A jeni nga ata njerëz që fle disa orë? A nuk i plotësoni 8 orët e kërkuara? A ju pëlqen të kaloni natën, por...

Rama provokon nga Elbasani: Të votosh për Lulin e të marrësh peshqesh Ilir Metën, që LSI të nisë t’i pijë gjakun shtetit

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani teksa foli për PS-në si alternativa e mirë që qytetarët mund të votojnë në 25 prill të...

Gjobat në faturën e OSHEE-së, Meta: Akti Normativ i qeverisë anti-ligjor, qytetarët po shantazhohen

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një deklaratë por mediat këtë të hënë tha se çdo lloj mase që merret për arsye...

Shiten në ankand për 190 mln euro dorëshkrimet e Hitlerit

Dorëshkrimet e Adolf Hitlerit u shitën, në ankand nga shtëpia bavareze Hermann Historica. Lajmi konfirmohet për Ansa-n nga drejtori Bernhard Pacher, i...

Aleksanëdr Lukashenko është betuar për herë të 6-të si President i Bjellorusisë.

I cilësuar si ‘diktatori’ i fundit në Europë, Lukashenko ka 26 vite në pushtet dhe për herë të parë pushteti i tij po lëkundet nga protestat masive që kanë shpërthyer në një vend si Bjellorusia që vjen nga ish-blloku Sovjetik, i drejtuar qysh atëhere nga regjimi i egër komunist.

Lukashenko është betuar në një ceremoni të fshehtë dhe pa asnjë njoftim. Vetëm media e shtetit bën me dije se ai u betua sot pasi fitoi zgjedhjet e 9 gushtit.

Fillimisht u pretendua se i fitoi me 80% të votave, por opozita e bashkuar më pas nga mijëra qytetarë u derdh në shesh për shkak se akuzonte Presidentin bjellorus për manipulim të rezultatit.

SHBA dhe BE janë bashkuar për të vendosur sanksione ndërkohë që Lukashenko me mbështetjen e Rusisë ka paralajmëruar reciprocitet teksa brenda për brenda ka arrestuar qindra protestuar dhe dëbuar disa prej figurave kryesore të opozitës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.