Mali i Zi, vendi i parë në Europë për nga numri i infektimeve për 100 mijë banorë, ku renditet Shqipëria

Mos i humb

Zvicër: Masat kundër pandemisë, po japin efektin e tyre

Stabilizimi i situatës dhe numri i rasteve në rënie, kanë ardhur si rezultat i masave të ndërmarra disa javë më parë.

Sulm terrorist në Lugano, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një sulm me thikë jashtë një dyqani në Lugano të Zvicrës, i cili po hetohet...

COVID-19 në Evropë, Britania gati planin dimëror, përkeqësohet situata në spitalet greke

Në një kohë kur Evropa po përballet me një rritje të madhe të infeksioneve me Covid-19, testimi dhe vaksina, janë këto mjetet...

Godet dhe kërcënon mjekun e urgjencës brenda Spitalit të Elbasanit, arrestohet 29-vjeçari

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi ka goditur dhe kanosur një mjek në krye të detyrës. Në...

Mali i Zi renditet i pari në Evropë për nga numri i rasteve që nga fillimi i pandemisë, në 100 mijë banorë.

Ky shtet ka një normë prej 2,385 rastesh të regjistruara me koronavirus për 100,000 banorë, ndërsa ndiqet nga Armenia dhe Spanja.

Ndërkohë, në vendin e 11 renditet Maqedonia e Veriut, ndërsa Bosnja dhe Hercegovina në vendin e 14. Në bazë të të njëjtave kritere, Shqipëria renditet në vendin e 27-të, ndërsa Kosova është atë të 17-in.

Ndërkohë që Kroacia në vendin e 28-të, ndërsa Serbia në vendin e 30-të me 509.12 të infektuar për 100,000 banorë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“E vuaj më shumë, sepse kam një përgjegjësi”/ Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët

“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët...

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...