Masat kufizuese në Greqi, grekët shijojnë ditën e fundit të “lirisë”

Mos i humb

Basha: Njerëzit, pamundësi për të siguruar ushqimin bazë. Pas 25 prillit, ndihmë financiare për çdo biznes e familje

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në një biznes të produkteve bazë të konsumit në Tiranë, nga ku solli një panoramë të...

Bota s’do kthehet shpejt në normalitet’: Çfarë parashikon Bill Gates për pandeminë e radhës

Në një komunikimin në podcastin e tij së bashku me aktoren Rashida Jones dhe Dr. Anthony Fauci-n, drejtorin e Institutit Amerikan për...

Myslimanët evropianë janë tashmë evropianë

Nga H.A Hellyer, Politico.eu Sipas përkufizimit, diçka që është “kundër-produktive”, sjell rezultatin e kundërt me atë që dëshironi të arrini....

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Shkodrës, Albano Çepele

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Shkodrës, Albano Çepele. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit evidentoi mungesë burimesh për blerjen e...

Duke filluar nga sot, Greqia do të nisë regjimin e ri të masave kufizuese të paralajmëruar nga Kryeministri Mitsotakis, të enjten. Në bazë të rregullave të reja  përdorimi i maskës do të jetë i detyrueshëm  si në ambiente të jashtme dhe të brendshme, ndërsa lëvizja me makina do të ndalohet nga ora 12:30 deri në 05:00 të mëngjesit në qytetet e konsideruar të kuqe ose të verdha në varësi të shkallës së infeksionit.

Megjithatë,  qytetarët, në veçanti të rinjtë, të cilët janë derdhur në sheshet kryesore të qytetit, gjë e cila ka shqetësuar policinë, e cila është detyruar të ndërhyjë. .

Greqia, njësoj si pjesa më e madhe e shteteve të Bashkimit Evropian  ka shënuar një rritje të madhe të rasteve me Covid-19, detyruar qeverinë e Mitsotakis të marrë masa të forta shtrënguese.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“E vuaj më shumë, sepse kam një përgjegjësi”/ Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët

“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët...

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...