”Me Kodin që ka ai opozita merr 100 mandate”, Rama nxjerr deklaratën e Kryemadhit: Gënjeka Baba Xhikja atëherë

Mos i humb

Miratohet Ligji për rimëkëmbjen ekonomike, i hapet rrugë tërheqjes së 10 për qindëshit nga Trusti

Kuvendi i Kosovës miratoi sot Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Miratimi...

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...

Merkel: Nuk u arrit përparimi i dëshiruar në marrëdhëniet BE-Turqi

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, tha se nuk është arritur përparimi i dëshiruar në marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian (BE) dhe Turqisë.

Valteri i kthehet keq Lleshajt: Ke nostalgji për sistemin e diktaturës. Ja si i përgjigjet ministri i Brendshëm

Deputeti Halit Valteri ka replikuar me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj sa i takon ligjit që lidhet me kompetencat e Policisë së...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Kryemadhit duke i nxjerrë asaj deklaratën se me Kodin e ri Zgjedhor opozita merr 100 mandate.

Rama fillimisht shtron pyetjen se pse opozita është kundër Kodit të ri Zgjedhor? Teksa pas deklaratës së Kryemadhit shkruan në anglisht se ”Gënjen Baba Xhikja atëhere”.

Me këtë mesazh Rama i referohet Presidentit Ilir Meta të cilin tashmë e cilëson si gënjeshtar pasi ishte kundër ndryshimeve në Kodin Zgjedhor duke i kthyer madje në Kuvend me dekret.

https://www.instagram.com/p/CG16AwqpIP1/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com&rp=%2Fme-kodin-qe-ka-ai-opozita-merr-100-mandate-rama-nxjerr-deklaraten-e-kryemadhit-genjeka-baba-xhikja-atehere%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1338.4550000046147%2C%22ls%22%3A1327.6049999985844%2C%22le%22%3A1329.635000001872%7D
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicra përditëson listën e “vendeve me rrezik”, shtohet Maqedonia e Veriut

Zvicra përditësoi listën e “vendeve me rrezik” të kufizimit të udhëtimit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit (COVID-19). Zyra...

Nënshkruhet marrëveshja/ Shqipëria dhe Kosova do të kenë një hapësirë të përbashkët konsullore në Strugë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, ka njoftuar mbi marrëveshjen e nënshkruar...

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...