U largua në Turqi/ 1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve

Mos i humb

Negociatat/ Pse Bullgaria e Holanda bllokuan?

Ministrat e Europës të BE në videokonferencën e së martës nuk dhanë dritën e gjelbër për konferencën e parë ndërqeveritare me Shqipërinë...

Organizimi i testeve/ Modeli kampion është Gjermania!

Në Gjermani, makina e testeve PCR është e mirëorganizuar deri në detajet më të vogla: nga 160 mijë teste në javë që...

Kishte bërë drogën gati për shitje, pranga 24-vjeçarit në Laprakë

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap me një sasi droge, që e kishte bërë gati për shitje.

Heshtje rreth varrezës së re masive në Serbi

Zyrtarët serbë nuk i kanë kushtuar vëmendje as lajmit për zbulimin e një varreze të re masive në Serbi, ku besohet se...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga ish-drejtorin e OST-së (Operatori i Sistemit të Transmetimit), Klodian Gradeci.

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë detyrë) për abuzim me 1.4 milionë euro. Por ai u largua nga territori shqiptar në drejtim të Turqisë, një ditë pas arrestimit.

Përmes një njoftimi zyrtar nga policia bëhet e ditur se personi në fjalë është arrestuar.

“Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Akciza”, i finalizuar më datë 06.10.2020, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë, nga strukturat e DVP Tiranë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit K. G., 45 vjeç, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg”, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Kujtojmë që më herët, këtë vit, Gjykata e Tiranës miratoi masat e sigurisë arrest me burg për 4 zyrtarë të AKBN-së, dy punonjës të tatimeve dhe dy biznesmenë të naftës, që akuzohen se i kanë shkaktuar AKBN një dëm 1.4 milionë dollarësh.

Zyrtarët në bashkëpunim me njëri-tjetrin certifikuan në mënyrë të kundraligjshme punimet e pakryera të pasqyruara në fatura si punime të kryera, duke zhvatur vazhdimisht buxhetin e shtetit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“E vuaj më shumë, sepse kam një përgjegjësi”/ Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët

“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët...

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...