Meksikë, arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes me dyshimin për trafik droge

Mos i humb

Shifra të larta në Kosovë: 645 raste të reja dhe 12 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 645 raste pozitive nga 1.542 teste të kryera për të dyshuar.

QKUK-ja zgjeron hapësirën për pacientët me COVID-19, i shtrinë edhe në Neurologji

Klinika e Neurologjisë në QKUK ka liruar 30% të kapaciteteve për të trajtuar pacient me Coronavirus. Kështu ka thënë...

Monika Kryemadhi tregon një nga qarqet ku do garojë më 25 prill: S’kam frikë nga zgjedhjet

Ndërsa votoi për tu ri konfirmuar sërish në krye të LSI-së, kryetarja Monika Kryemadhi tregoi publikisht se një nga qarqet ku do...

Kosovë : Janë regjistruar 855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra...

Ish-ministri i Mbrojtjes i Meksikës, Salvador Cienfuegos Zepeda u arrestua në aeroportin ndërkombëtar të Los Anxhelesit, deklaroi ministri i Jashtëm, Marcelo Ebrard.

Ebrard shkroi në Twitter se ai ”ishte informuar për arrestimin nga ambasadori amerikan në Meksikë, Christopher Landau”.

“Ne do t’i ofrojmë (Cienfuegos Zepeda) ndihmën konsullore për të cilën ai ka të drejtë”, shtoi Ebrard.

72-vjeçari u arrestua me kërkesë të ”US Drug Enforcement Administration” (DEA) njoftoi gazeta meksikane ”El Universal”, ndërsa medie të tjera raportuan se ai ishte akuzuar për trafik droge.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Çfarë ndodh nëse qani shpesh? Mësoni se si ndikon ky proces tek ju

Nga të dhëna të ndryshme statistikore, rezulton se gratë qajnë mesatarisht 4 herë në muaj ndërsa burrat 2 herë. Të qarat, megjithatë,...

PD: Qeveria po e përdor fatkeqësinë për të vjedhur dhe për zgjedhje. Koha e Ramës ka mbaruar!

1 vit pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, ish-deputetë të Partisë Demokratike, pjesë e ekipit që kanë ndjekur nga afër procesin e...

Policia malazeze rrëzon dyshimet: Nuk ka të dhëna se Dritan Abazoviç po shantazhohet nga grupet kriminale

Prej dy ditësh tashmë në mediat malazeze qarkullon lajmi që lideri i lëvizjes URA, politikan shqiptar Dritan Abazoviç është kërcënuar me jetë...

MSH informacion për situatën: 656 raste të reja në 24 orët e fundit, 10 të vdekur nga COVID-19

Ka një rënie të rasteve ditore me COVID-19 që përkon me uljen e testimeve. Ndërkohë që raportohen 10 humbje jete në 24...

Osmani merr një vendim tjetër, anulon të gjitha konkurset në kuadër të Zyrës së Presidentit

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani sot ka marrë edhe një vendim të ri. Osmani ka...