Meta: Kuvendi i kapur nga maxhoranca, nuk po pengojmë punimet

Mos i humb

Kreu i PL-së, Ilir Meta ka komentuar aksionin opozitar, ndërsa pohoi se opozita nuk po bllokon punimet në Kuvend.

Sipas Metës, është maxhoranca ajo që ka bllokuar me paligjshmërinë Kuvendin.

“Nuk është opozita që ka kapur parlamentin, por qeveria e ka shndërruar atë në një noter të saj dhe ka asgjësuar parlamentarizmin. Parlamenti duhet të zhbllokohet, të përmbushë misionin e vetë.”, tha Meta.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit