Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Mos i humb

Sot Speciales i skadon afati 6 mujor i shqyrtimit të aktakuzës për presidentin Thaçi

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit...

OFL ‘ultimatum’ tre të dënuarve për prostitucion, trafikim të miturish e vjedhje: Deklaroni burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon të deklarojnë burimet e pasurisë tre personave të skeduar nga drejtësia për vepra të ndryshme penale.

Rama përsëri thirrje naftëtarëve të Ballshit: Ndalni grevën e ulemi diskutojmë për hallin tuaj!

Kryeministri Edi Rama u ka bërë përsëri thirrje naftëtarëve të Ballshit që janë në grevë, që të ndalojnë e të diskutojnë me...

Rëndohet gjendja e grave greviste në Ballsh, thirrje për kryeministrin Rama: Do sakrifikojmë deri në fund, jepi zgjidhje sa më parë!

Në ditën e 7 të grevës të grave që punojnë në Rafinerinë e naftës në Ballsh, gjendja e tyre shëndetësore sa vjen...

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ministria me anë të një deklarate ku thotë:

“Ministri i Jashtëm Maas u vetëkarantinua pasi një anëtar i ekipit të tij të mbrojtjes personale ishte infektuar me COVID-19”.

Ndërkohë Mass ka bërë testin e Covidit dhe përgjigja ka rezultuar negative.

Politikani 54-vjeçar është detyruar që të anulojë agjendën e tij dhe udhëtimet e planfiikuara.

Ditën e hënë, ishte në Bruksel për bisedime me homologët e tij të BE, si dhe një takim me udhëheqësin e opozitës ne Bjellorusi, Sviatlana Tsikhanouskaya.

Në rast se do të rezultonte pozitiv, paniku do të ishte i madh edhe tek zyrtarët e huaj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Covid-19 hyn në KPK, pozitiv një komisioner, pritet përgjigja e tamponit për 11 të tjerë

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar me koronavirus. Duke marrë shkas nga rasti në...

Musaka me Presh dhe Krem Qumështi – Shije Speciale

Kuzhina shqiptare është fantastike në shijet e larmishme që ofron. Receta të ëmbla dhe të kripura, shije plota e...

Jakup Krasniqi e pranon: Dy personat në arrati për 2 milionët e Thesarit janë anëtarë të Nismas

Kosova para dy ditësh është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër...

COVID-19/ Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19.

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...