Ministri turk i Shëndetësisë: Rastet me COVID-19 në rritje në mbarë vendin

Mos i humb

Vodhën bizhuteri me vlerë 8 mln lekë në argjendari, pranga 2 vëllezërve në Tiranë, të dënuar më parë në Itali

Dy vëllezër janë arrestuar në Tiranë pasi vodhën nga një argjendari 8 milionë lekë të vjetra. Arlind Spahija dhe...

Meta ktheu ligjin për ”Policinë e Shtetit”, Murrizi: I jap të drejtë, jemi në prag të zgjedhjeve. Rama për vota do u thotë policëve…

Deputeti i opozitës parlamentare dhe kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi i ka dhënë të drejtë zyrës juridike të Presidencës për arsyet...

Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19 në kontinentin e Afrikës

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

SHBA, shkon në mbi 277 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 277.021, prej të cilëve 2.635 kanë humbur...

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca ka deklaruar se rastet me koronavirusin e ri (COVID-19) janë përsëri në rritje në të gjithë Turqinë.

Duke folur në një konferencë për media në provincën perëndimore turke Bursa, Koca tha se numri i infeksioneve me COVID-19 është rritur përsëri në të gjithë vendin.

Koca theksoi se po planifikon një vizitë në qytetin metropolitan të Stambollit, ku janë regjistruar 40 për qind e infeksioneve të përgjithshme në vend.

Ai shtoi se Bursa po ashtu ka qenë në një gjendje kritike. “Krahasuar me mesin e shtatorit, numri i rasteve ditore (në Bursa) u rrit afërsisht trefish”, tha Koca.

Sipas të dhënave nga autoritetet shëndetësore, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Turqi është 355.528. 

Së fundmi, brenda 24 orëve u raportuan 2.013 raste të reja me COVID-19 si dhe 1.581 pacientë të shëruar që rritën numrin e të shëruarve në 310.027.

Sipas të dhënave nga Universiteti “John Hopkins” me qendër në SHBA, në mbarë botën mbi 41.73 milionë persona rezultuan pozitiv ndaj COVID-19, përfshirë mbi 1.13 milionë të vdekur dhe mbi 28.36 të shëruar.

SHBA, India dhe Brazili aktualisht janë vendet më të prekura nga pandemia globale.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Deri më tani, sistemi financiar i Kosovës e ka përballuar ndikimin e krizës së shkaktuar nga COVID-19, por zgjatja e krizës mund...

Rama niset drejt SHBA-së: S’do lëmë gur pa lëvizur që vaksina anti-Covid të vijë sa më parë në Shqipëri!

Kryeministri Edi Rama është nisur ditën e sotme drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e bën të ditur...