Moti i keq në Milano, era arrin në shpejtësi 90 km/h, rrëzohen pemë e thyen xhama në qytet. Disa të lënduar

Mos i humb

Moti i keq ka mbërthyer Milanon në Itali, ku shpejtësia e erës shkon deri në 90 km/h.

Si pasojë kanë rrëzuar pemë të shumtë në rrugët e qytetit, ndërsa po ashtu, janë thyer dhjetëra xhama dyqanesh e godina të tjera.foto galeri

Dëme ka pasur edhe në stacionet e transportit publik, ku janë shkëputur një pjesë e mbulesës së çatisë.foto galeri Dy persona, një burrë dhe një grua, janë përplasur nga një pemë në Rho. 64-vjeçari u dërgua me urgjencë në spitalin Niguarda.

Ai ka pësuar dëmtime në bark, këmbë dhe shpatull, ndërsa 66-vjeçarja është lënduar në shpinë dhe në gju. Ajo u dërgua në dhomën e urgjencës në Rho, e ka marrë vetëm disa shenja të lehta.

 

 

foto galeri

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit