Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Mos i humb

Sërish shifra të larta nga Kosova, 124 raste pozitive me COVID-19, asnjë viktimë

Sërish shifra të larta të rasteve me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve...

24 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 6 në gjendje më të rëndë

24 pacientë të infektuar me virusin korona janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar...

Naftëtarët përgjigje të prerë Ramës: Verdikti është i grave! Greva nuk ndalet, kryeministri të vijë në Ballsh

Naftëtarët i janë përgjigjur menjëherë kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit tregoi gatishmëri që menjëherë të shkojë tek grevistet nëse ato...

Shifra alarmante! Argjentina bëhet vendi i 5 në botë që kalon mbi 1 milion të infektuar me Covid-19

Argjentina është bërë shteti i pestë në botë që ka kaluar shifrën e 1 milion të infektuarve nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve...

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë me të cilën po përballet Libani, Izraeli i është gjendur pranë.

Ministri i Mbrojtjes së Izraelit, Benny Gantz i kanë ofruar ndihmë Libanit me ndihmë humanitare mjekësore.

Nga ana tjetër, presidenti Reuven Rivlin u shpreh se solidarizohet me familjarët e viktimave.

“Ne ndajmë dhimbjen e popullit libanez dhe sinqerisht arrijmë të ofrojmë ndihmën tonë në këtë kohë të vështirë”, tha ai.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nëse keni ndonjë nga këto 7 aplikacione, duhet ta fshini atë

Shumë aplikacione pretendojnë se do të lehtësojë disa aspekte të jetës për ju, qoftë dëgjimi i muzikës, luajtja e lojërave video, kujdesi...

Krem Pasticerie me Shije Portokalli – Delikatesa që Duhet të Provoni

Kremi i pastiçerisë mund të themi se është mbretëresha mes shumë shijeve të ëmbëlsirave. Kudo ku ta vendosni receta...

Njeriu që fitoi dy herë lotarinë brenda vitit

Shanset për të fituar të paktën një herë në jetë lotarinë janë të pakta, por ky njeri e ka sfiduar fatin dy...

Trajtimi Natyral Për Variçet Me Hudhër, Limon Dhe Vaj Ulliri

Venat varikoze ose siç i njohim ndryshe variçet janë një problem shëndetësor i përhapur gjërësisht në botë. Bëhet fjalë...

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.