Negociatat, Mazi kërkon ndihmën e Italisë

Mos i humb

Kërcënohet me jetë politikani shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç

Policia ka nisur hetimet ndaj shtetasit malazez, R.S. me pretendimin se e kërcënoi Dritan Abazoviçin, dhe meqenëse nuk jeton në Mal të...

Greva e naftëtarëve, ish-deputetja e PD thirrje Ramës: Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve, jepu atë që i takon

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama sa i takon grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit.

Lidhja Mes Artritit Dhe Osteoporozës Tek Gratë – Këshillat e Mjekëve

Në të gjithë botën 1 në 3 gra dhe 1 në 5 burra preken nga ndonjë sëmundje e kockave apo lloje të...

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...

Shqipëria kërkoi ndihmën e Italisë që Konferenca e Parë Ndërqeveritare për negociatat të zhvillohet brenda presidencës gjermane.

Kryenegociatori i Shqipërisë Zef Mazi, zhvilloi një videokonferencë me zëvendës sekretarin e jashtëm të Italisë, Ivan Skalfaroto.

”Po përpiqemi të arrijmë standardet e kërkuara në sistemin tonë politik, në ekonomi, në drejtësi, në luftën kundër korrupsionit, drogës dhe krimit të organizuar.

Është një proces i gjatë dhe shpresojmë që BE ta kuptojë këtë.

Është mjaft e rëndësishme që institucionet europiane të mos lejojnë më një boshllëk te popujt e Ballkanit Perëndimor”, tha Mazi.

Skalfaroto tha se Italia është një mbështeteëse e patundur e procesit të zgjerimit të BE në Balkkanin Perëndimor, e në veçanti me Shqipërinë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...