Nën ferrin e luftës për disa vite, rikthehen nga Siria në Shqipëri edhe 4 fëmijë të tjerë

Mos i humb

Mbërrijnë nël aeroportin e Rinasit katër fëmijët shqiptarë që mundën të dilnin nga kampi sirian i Al Hawl.

Bëhet fjalë për 12 vjeçarin Endri Dumani dhe 3 fëmijët dhe nusja e familjes Shuli.

Ata shoqërohen nga kryeministri Edi Rama dhe ministri Sandër Lleshaj, të cilët ishin në Beirut për ti marrë drejt Shqipërisë.

Jashtë ambjenteve të aeroportit ata priten nga familjarë të shumtë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit