Nga furnizimi i armëve, sanksionet ndaj Rusisë tek statusi i kandidatit të BE, ministri i jashtëm ukrainas takohet me homologun holandez

Mos i humb

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmitry Kuleba është takuar këtë të martë me homologun e tij holandez Wopke Hoekstra në Hagë.

Kuleba bëri me dije se në fokus të këtij takimi ishte mbështetja e palëkundur nga Holanda për Ukrainën.

“U takova me kolegun dhe mikun tim Wopke Hoekstra në fillim të vizitës sime në Hagë.

E falënderova atë dhe qeverinë holandeze për përpjekjet e tyre për të mbrojtur paqen në Ukrainë dhe Evropë.

Biseda u fokusua në furnizimet e mëtejshme të armëve, sanksionet e reja ndaj Rusisë dhe Ukrainës si edhe statusi i kandidatit në BE”, tha ndër të tjera Kuleba.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit