Nis riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi sirian i Al Hawl

Mos i humb

Kosovë/ Ahmeti: Nga sot nis zbatimi i ‘5 milionë’ eurove për bizneset

Sot do të nis zbatimi i fondit 5 milionësh për bizneset. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka...

Cakaj pret Ministrin e Jashtëm të Zvicrës, mbyllja e marrëveshjes për sigurimet shoqërore dhe ngritja e komisionit të përbashkët ekonomik dy temat e bisedës

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në një takim në Tiranë, Ministrin e Jashtëm të...

Pala greke në grevë/ Mbyllet përkohësisht Pika Kufitare e Kakavijë, kush mund të kalojnë

Për 24 orë, pika e kalimit kufitar të Kakavijës do të qëndrojë e mbyllur. Kjo për shkak se punonjësit...

Sulm me thika në Oberhausen të Gjermanisë, policia arreston agresorin

Disa persona janë plagosur në një sulm me thikë që ka ndodhur në pjesën perëndimore të Gjermanisë. Ngjarja ka...

Shumë shpejt do të nisë riatdhesimi i dhjetëra fëmijëve shqiptarë që prej vitesh jetojnë në kampin famëkeq Al- Hawl në Siri.

Lajmin e ka përcjellë ‘Gjysmëhëna e Kuqe Siriane”, e cila ka thënë se riatdhesimi do të nisë me kërkesë zyrtare të Shqipërisë.

Për këtë qëllim kohë më parë një ekip i politikanëve shqiptarë kanë qëndruar në Siri, të cilët kanë punuar në arritjen e kësaj marrëveshjeje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Çfarë ndodh nëse qani shpesh? Mësoni se si ndikon ky proces tek ju

Nga të dhëna të ndryshme statistikore, rezulton se gratë qajnë mesatarisht 4 herë në muaj ndërsa burrat 2 herë. Të qarat, megjithatë,...

PD: Qeveria po e përdor fatkeqësinë për të vjedhur dhe për zgjedhje. Koha e Ramës ka mbaruar!

1 vit pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, ish-deputetë të Partisë Demokratike, pjesë e ekipit që kanë ndjekur nga afër procesin e...

Policia malazeze rrëzon dyshimet: Nuk ka të dhëna se Dritan Abazoviç po shantazhohet nga grupet kriminale

Prej dy ditësh tashmë në mediat malazeze qarkullon lajmi që lideri i lëvizjes URA, politikan shqiptar Dritan Abazoviç është kërcënuar me jetë...

MSH informacion për situatën: 656 raste të reja në 24 orët e fundit, 10 të vdekur nga COVID-19

Ka një rënie të rasteve ditore me COVID-19 që përkon me uljen e testimeve. Ndërkohë që raportohen 10 humbje jete në 24...

Osmani merr një vendim tjetër, anulon të gjitha konkurset në kuadër të Zyrës së Presidentit

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani sot ka marrë edhe një vendim të ri. Osmani ka...