Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Mos i humb

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

SHBA, mbi 3,000 të vdekur nga koronavirusi

Numri i njerëzve në SHBA që kanë vdekur nga koronavirusi ka shkuar mbi 3,000, sipas të dhënave të publikuara të hënën...

Kurti : Do të vazhdojmë si qeveri në detyrë

Kryeministri në detyrë  i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për rrëzimin që iu bë mbrëmë nga parlamenti i Kosovës nga një mocion...

Bilanci botëror i Covid-19/ 423 mijë të infektuar dhe afro 19 mijë viktima

423,515 të infektuar dhe 18,910 viktima është bilanci aktual i Covid-19, në mbarë botën. Aktualisht situata paraqitet problematike në...

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme!

Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit të vezëve. Krepat janë desert të cilin e do shumëkush.

Me ndihmën e një truku dhe me përgatitjen e përbërësve paksa ndryshe, krepat do t’i gatuani në mënyrë të përsosur.

Përgatitja:

Bëni tretjen për krepa në mënyrën e zakonshme, me një ndryshim të vogël që do të ndani të bardhët dhe të verdhët e vezëve. Të verdhët tundni në tretje, ndërkaq të bardhët lini anash.

Kur tretjes t’i shtoni të gjithë përbërësit (pos të bardhët e vezëve) përzieni mirë.

Nga të bardhët bëni dëborë të tundur (të mos jetë as e butë as e fortë).

Shtoni ngadalë të bardhët e tundura të vezëve.

Pikërisht kjo dëborë e tundur do t’u japë strukturë shkumore, butësi dhe fantazi të shijes. Janë aq të shijshme sa që edhe kur të ftohen dhe të qëndrojnë një kohë, do të ruajnë butësinë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...

Tjetër ditë e zezë në Itali/ Rritet sërish numri i vdekjeve

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Luftojnë çdo ditë vdekjen tek Infektivi, mjeku i njohur zbulon dhuratën që i la gojëhapur

TIRANE -Mjeku i njohur Tritan Kalo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar një dhuratë shumë të bukur që...