Numërohen votat e Diasporës, ja kush kryeson në Kosovë

Mos i humb

Tashmë janë numëruar mbi 9500 votat e ardhura nga jashtë Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje kryeson bindshëm me 4905 vota, e ndjekur nga LDK-ja që ka marrë 1680 dhe PDK-ja me 1612 vota.

Koalicioni Nisma-AKR-PD ka 604 vota, ndërsa koalicioni AAK-PSD ka 477 vota.

Në total janë 13941 vota gjithsej të vlefshme nga diaspora. Kështu pra nuk pritet të ndodhë një përmbysje në rezultatin përfundimtar marrë parasysh votat deri më tani.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit