- Advertisement -spot_img

TAG

Levizja Vetevendosje

Numërohen votat e Diasporës, ja kush kryeson në Kosovë

Tashmë janë numëruar mbi 9500 votat e ardhura nga jashtë Kosovës. Lëvizja Vetëvendosje kryeson bindshëm me 4905 vota, e ndjekur nga LDK-ja që ka marrë...

Kryetari i Unionit të Studentëve Shqiptar në Ankara, Hysen Mustafa: Beni është i fjalës, Beni është i besës!

Kryetari i Unionit të Studentëve Shqiptar në Ankara, Hysen Mustafa ne profilin e tij në facebook ka bërë një shkrim tejet domethënëse, ai ka...

Albin Kurti dhe kandidatët për deputet vizitojnë kompleksin e Lidhjes së Prizrenit

Kryetari i Lëvizjes Vetvendosje Albin Kurti dhe kandidatët për deputet në listën e VV-së nga Prizreni kanë vizituar sot kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. "Sot,...

Kush është Dr. Beni Kizolli që garon në listën e VV- së me nr 32

Beni Kizolli u lind më 21 qershor 1983, në Zvicër. Ka përfunduar studimet bazike në Universitetin e Prishtinës në departamentin e Inxhinierisë Mekanike, drejtimi...

Kush është Sylejman Çerkezi që garon në listën e VV me nr 31

Sylejman Çerkezi, u lind më 1 Gusht 1968, në Obiliq. Ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës, në Fakultetin Filologjik, dega e Orientalistikës....

(Video) Momentet emocionale të kandidatit për deputet Dr. Beni Kizolli në Prizren

Kandidati për deputet me nr.32 në listën e VV Beni Kizolli gjatë fjalimit të tij përpara mbështetësve të Prizrenit është emocionuar ndërsa ka treguar...

Beni Kizolli: Manifestimi në Prizren dëshmi e ndryshimit të 6 tetorit në Kosovës

Nga Prizreni fillon ndryshimi i cili do të vendoset edhe në 6 tetor. Lëvizja Vetvendosje mbylli fushatën elektorale në Prizren. Në një pjesmarrje të...

Sylejman Çerkezi nga Kastrioti: U bashkuam për një Kosovë më të mirë për ne dhe fëmijët tanë

Salla e Kulturës “Qmail Haziri” në Kastriot ishte e tejmbushur me qytetarë të cilët mbështetën masivisht takimi e Lëvizjes Vetvendosje si dëshmi e qartë...

Kandidati Beni Kizolli viziton fabrikën e prodhimit të kabllove elektrike “Proton Cable” në Prizren

Vizitë në fabrikën e prodhimit të kabllove elektrike “Proton Cable” në Prizren Dita për prodhuesit vendor që ta kenë mbrojtjen dhe kujdesin e shtetit tashmë...

Atmosferë dhe entuziazëm në Prizren, kandidatët e VV marrin mbështetje të gjerë qytetare

Nën një atmosferë elektrizuese banorët e prizrenit kanë dhënë mbështetjen e tyre për Lëvizjen Vetvendosje dhe kandidatët e saj. Partia lëvizja për Drejtësi pjesë...

Latest news

- Advertisement -spot_img