Padia e Metës për Dvoranin, SPAK kërkon pushimin e çështjes

Mos i humb

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar pushimin e çështjes për Ardian Dvroranin, lidhur me padinë e presidentit Ilir Meta për ish kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Mësohet se SPAK do t’i drejtohet gjykatës për pushim akuze dhe mbylljen çështje. Seanca do të mbahet nesër nën drejtimin e gjyqtarit Erjon Çela.

Meta kallëzoi Dvoranin në SPAK më 18 shkurt të 2020-ës, ndërsa e ka akuzuar si shkelës të ligjit dhe të Kushtetutës.

Ardian Dvorani u largua nga detyra si kryetar i KED nga Këshilli i Lartë Gjyqësor, pasi i kishte mbaruar mandati, por vazhdonte të qëndronte, me pretendimin se nuk i ishte gjetur zëvendësuesi.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit