Palestina regjistron 6 vdekje nga COVID-19

Mos i humb

Detaje nga operacioni në Elbasan/ Çmontohet grupi i rrezikshëm, gjenden 5 kg heroinë në kamionin e linjës Shqipëri-Greqi

Një operacion i madh antidroge ku është goditur një grup i rrezikshëm që duket se luante fijet e trafikut jo vetëm në...

Aplikimet për azil të shqiptarëve në BE arritën në shtator nivelin më të lartë që pas pandemisë, e dyta në botë

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke...

Kompanitë britanike që do të bashkëpunojnë me Huawei në prezantimin e rrjeteve 5G do të ndëshkohen

Dënimet parashikohen të shkojnë deri në 100,000 funte në ditë kundër kompanive britanike që shkelin vendimin për heqjen dorë të pajisjeve kineze...

Dëbimi i ambasadorëve reciprokë/ Serbia tërhiqet nga vendimi për të dëbuar diplomatin malazez

Serbia e ka tërhequr vendimin për të dëbuar ambasadorin e Malit të Zi. Një ditë më parë, Mali i Zi dhe Serbia...

Autoritetet shëndetësore palestineze sot kanë konfirmuar gjashtë vdekje shtesë për shkak të pandemisë së koronavirusit (COVID-19).

Ministrja e Shëndetësisë Mai al-Kaila tha se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 543 raste të reja me virusin dhe 572 të shëruar në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës.

Sipas ministres, 466 pacientë dolën pozitivë ndaj virusit në Bregun Perëndimor dhe 77 pacientë në Rripin e Gazës.

Këto shifra sjellin numrin e të infektuarve në 59.082, përfshirë 484 vdekje dhe 51.806 të shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vret pronarin e hotelit ku punonte për borxhin 200 euro, si u zbulua shqiptari nga policia greke

Policia greke zbulon vrasjen e një pronari hoteli në Santorini, siç raportojnë mendiat vendase. Trupi i 69-vjeçarit grek Nikos...

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Nafta pa taksa nga 2021, Rama jep lajmin: Procedura ligjore ka nisur me garën e shpallur nga Ministria. Fermerët që s’kanë NIPT të nxitojnë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije lajmin se tashmë ka startuar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...