Pandemia, në Itali rikthehen shifrat e koronavirusit që u regjistruan në shkurt

Mos i humb

KE miraton strategjinë për vaksinimin masiv kundër COVID-19, pritet të ndiqet dhe nga Ballkani Perëndimor

Komisioni Evropian ka miratuar të enjten strategjinë për vaksinimin masiv në BE kundër COVID-19, në pritje të konfirmimit të vaksinave të para...

Mesazhi i Profetit Muhamed

Nga Ebu Sufjan, Sahr ibn Harb (r.a.), transmetohet hadithi i tij i gjatë në ngjarjen e Herakliut, se Herakliu tha: Për çfarë...

“Shumë shpejt nivel alarmant infektimesh e vdekjesh nga COVID”, paralajmërimi i Bashës: Vendi afër greminës

Kryeopozitari Lulzim Basha ka dhënë sot alarmin në lidhje me situatën e shkaktuar nga COVID-19, si dhe atë çka mund të ndodh...

Covid-19/ Kompania Johnson & Johnson pezullon punën për vaksinën, shkak efektet anësore të pashpjegueshme

Lajme jo të mira vijnë nga zhvillimi i vaksinës së Covid-19. Një nga kompanitë më premtuese të krijimit të vaksinës për koronavirus...

Situata e pandemisë Covid 19 në Itali ditë pas dite shfaqet shqetësuese.

Të dhënat e orëve fundit kanë rikthyer kurbën e pandemise së muajit shkurt 2020.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 463 të infektuar e 2 viktima nga koronavirus.

Shqetësuese shfaqet situata në 2 rajone Lombardia e Toskana. Kjo e fundit me 61 të infektuar i është kthyer shifrave të pandemisë shënuar në maj të 2020.

Në Lombardi janë regjistruar  71 të infektuar ndër rreth 6 mijë tampone të kryer në 24 orët e fundit e 1 viktimë.

Numri i viktimave Covid-19 në Itali është deri më sot 35205 dhe i të infektuarve 250 565.

Në 24 orët e fundit në Itali ka 151 të shëruar që e kanë çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 202 098.

Në rritje është dhe numri i të infektuarve që kërkojmë kurim në regjim spitalor. Aktualisht janë 763 pacientë të shtruar e 45 që kurohen repartet e terapisë intensive

Të infektuar aktivë në Itali sot janë  13 263.

Në territorin italian janë aktivizuar disa vatra infektimi kryesisht nga të rinj e persona që janë kthyer  nga një udhëtim jashtë.

Mosha e të infektuarve është mesatarisht mjaft e re.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...