PD prezanton programin, Basha: Shqipëria meriton më shumë

Mos i humb

Nesër, datë 1 qershor, Partia Demokratike do të paraqesë programin e ri politik.

Me këtë rast, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha paraqiti sot edhe logon e selisë blu, ku shprehet slogani “Shqipëria meriton më shumë”.

Kryetari i Partisë Demokratike prej javësh ka prezantuar pjesë të programit të saj, ndërsa nesër pritet që Basha të shpalosi programin e plotë e hartuar nga ekspertët e PD. Basha ka zgjedhur që programin dhe sloganin e partisë së tij ta prezantojë 1 vit përpara zgjedhjeve parlamentare.

Nga publikimet e fundit të Bashës në rrjetet sociale, mësohet se programi i PD është fokusuar tek e ardhmja e rinisë, rritja e mirëqenies, lufta kundër korrupsionit, kundër varfërisë, emigracioni, arsimi etj.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit