Pentagoni: Kemi mbi 170 pamje të pashpjegueshme të UFO

Mos i humb

Qeveria amerikane që nga marsi i 2021 ka marrë më shumë se 350 raporte të reja për “fenomene ajrore të paidentifikuara”, të njohura zakonisht si UFO, gjysma e të cilave janë deri më tani të pashpjegueshme, sipas një raporti nga Inteligjenca Kombëtare.

Sipas raportit (mund ta lexoni KËTU) , zyra e Pentagonit përgjegjëse për monitorimin dhe studimin e pamjeve ka identifikuar paraprakisht 163 prej raporteve si “entitete tullumbace”.

Disa raporte të tjera i janë atribuar dronëve, zogjve, fenomeneve të motit ose mbeturinave të ajrit si qeset plastike. Por 171 pamjet e mbetura të raportuara të UAP ose UFO vazhdojnë të jenë të pashpjegueshme nga qeveria amerikane.

“Disa nga këto UAP të pakarakterizuara duket se kanë shfaqur karakteristika të pazakonta fluturimi ose aftësi të performancës dhe kërkojnë analiza të mëtejshme,” thuhet në raport.

Me pak fjalë, Pentagoni ende nuk ka asnjë shpjegim për një seri objektesh fluturuese misterioze që janë regjistruar duke lëvizur edhe në zona ushtarake në dekadat e fundit.

Shumica e raporteve të reja erdhën nga pilotët dhe operatorët e Marinës dhe Forcave Ajrore të SHBA.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit