“Për festa te sigurta”, apeli i MSH: Shmangni grumbullimet, ajrosni ambientin!

Mos i humb

Ministria e Shëndetësisë iu bën apel qytetarëve për kujdes të vecantë teksa po afrohen festat e fundvitit duke respektuar masat anti-covid.

Në një postim në rrjetet sociale, ministria udhëzon qytetarët të vaksinohen, të vendosin maskën dhe të ruajnë distancën, kujdesi për higjienën dhe ambientin dhe të shmangin grumbullimet.

REKOMANDIMET:

Vaksinohu
Vendos maskën
Ruaj distancën
Kujdesu për higjienën
Ajros ambientin
Shmang grumbullimet

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit